[110l] IwAgumi

Tutaj zamieszczamy zdjęcia naszych akwarii

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Agumi
Imię: Magdalena

[110l] IwAgumi

Post autor: Agumi » 24 lis 2018, o 21:30

Witam wszystkich :) Po długim planowaniu założyłam swoje pierwsze akwarium, a brat, zapalony akwarysta namówił żeby zajrzeć tutaj na forum :D

Krótko o zbiorniku:

Start: 31.10.2018
Akwarium: 120x30x30 (OW)
Oświetlenie: DIY
Podłoże: AquaArt Aqua Substrat PRO
Dekoracje: Scenery Stone
Filtracja: HW 303-B
Nawożenie: CO2, Micro, Macro, Carbo, Potas -> Podwodne Ogrody
Rośliny: Eleocharis sp. mini, Eleocharis vivipara, Eleocharis parvula, Ludwigia sp. mini super red, Cladophora.

Zdjęcie akwarium po pierwszym tygodniu:
Obrazek

Aktualnie w akwarium pływają dwie samiczki bojownika, które przełożyłam po kilku dniach z mniejszego akwarium (większość wody jak i media filtracyjne z dojrzałego zbiornika). Trzy dni temu do obsady dołączyło 20 krewetek Black Rose. Ponieważ powoli zbliża się pierwszy miesiąc zbiornika próbuję się zdecydować na docelową obsadę. Od początku zakładałam 20-30 sztuk Neon Simulans, ale ostatnio zaczynam rozważać czy nie lepszą opcją by było 20 neon simulans i 10 zwinników czerwonoustych. Miała być rybka ławicowa... z neonami wiadomo jak to często wygląda, a zwinniki pięknie ławicę trzymają nawet w mniejszych grupach... i tu się zaczyna dylemat także opinie innych jak najbardziej mile widziane :D Wlot i wylot filtra też do zmiany, niestety zamówione ze stali nierdzewnej przysłano o złych wymiarach (mniejszych niestety już nie posiadają), a oryginalne z filtra okazały się wybrakowane (stąd też deszczownica w pionie i wąż w akwarium).

Zbiornik dzisiaj po czyszczeniu, ale jutro postaram się wstawić aktualne zdjęcia :) Zrobiło się trochę jesiennie, bo trawa delikatnie dała mi znać, że czegoś jej brakuje, jak i ludwigia zaczęła rosnąć i się wybarwiać :)

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Re: [110l] IwAgumi

Post autor: zielony_mintaj » 6 gru 2018, o 00:09

A zdjęcia ni ma :(
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Re: [110l] IwAgumi

Post autor: Emi » 6 gru 2018, o 09:48

Ano ni ma :(
Pozdrawiam,
Emi

ODPOWIEDZ