Przechylone akwarium

Sprzęt i technika w akwarystyce

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Michalg45
Imię: Michał

Przechylone akwarium

Post autor: Michalg45 » 21 wrz 2016, o 00:36

Witam mam mały problem.Mam akwarium 300 l 100 wys 100 dł i 30 szer .Szafka wygląda na bardzo solidną przed zalaniem stało prosto po zalaniu akwarium się przechyliło do przodu wychylenie okolo1.5 cm. Mam sporo żwiru ale raczej równo ułożony rybek jeszcze nie ma może być podłoga trochę nie równa .Czy muszę się martwić wylać wode i coś podlozyc wyrównać Itp czy może być tak jak jest .ogólnie gołym okiem prawie nic nie widać tylko trochę z boku mam mate 10 mm pod akwarium i troszkę chyba widać jak by bł wwiekszy nacisk na pzod .Proszę was o radę.dzieki

adamdariusz
Imię: Adam

Re: Przechylone akwarium

Post autor: adamdariusz » 23 wrz 2016, o 05:40

Możesz wstawić fotki ? Ja bym to wypoziomował od nowa bo coś tu nie gra że dostało przechyłu po napełnieniu.

Michal
Członek GSA
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Przechylone akwarium

Post autor: Michal » 23 wrz 2016, o 16:27

Akwarium koniecznie musisz wypoziomować 15mm przechyłu od pionu na 100 cm to dość dużo. A jaką masz podłogę, jak masz drewnianą na legarach to pod ciężarem mogły ugiąć dechy wtedy jedynym rozwiązanie jest ustawienie szafki w taki sposób aby wspierała się na co najmniej dwu legarch. A masz sprawną poziomice bo może ona podaje błędne wskazanie

ODPOWIEDZ