spirogyra???

Wszystko o glonach

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Re: spirogyra???

Post autor: Emi » 30 kwie 2016, o 15:56

O kurcze, niezła sałatka. Długo to już masz? Usuwasz je jakoś (szczoteczka do zębów itp)? Masz trochę mało PO4. Jaka gruba warstwa podłoża? Jakie są wahania dobowe ph?
Pozdrawiam,
Emi

Wojtek1987
Imię: Wojtek

Post autor: Wojtek1987 » 30 kwie 2016, o 23:28

Spróbuj nawożić co dziennie,nie co kilka dni.Poprostu to co dajesz raz na tydzień podziel przez 7 i lej codziennie.Może też być za mało nawożenia to co wcześniej wystarczało teraz jest za mało.
Jak długo masz świetlówki ?One z czasem się zużywają i dają za mało światła.
Ja bym zaczoł nawożić dzień w dzień, ale to tylko moja sugestia.

Wojtek1987
Imię: Wojtek

Post autor: Wojtek1987 » 2 maja 2016, o 13:53

Nie wiem czy restart na dłuższą metę się sprawdzi.Gdzieś popełniasz błąd i jeżeli go nie wyeliminujesz to możesz go powielać na nowym zbiorniku.
Jeszcze bym pomyślał nad tym nawożeniem.Nawozisz jak zaleca producent ,ale czy to dobrze? Różnie z tym bywa.Producent nie wwie jaką masz wodę w kranie,więc to takie mniej więcej.Możesz zwiękrzyć lub zmniejszyć dawki. Np. o połowe zmniejsz na tydz. i zaobserwuj czy jest poprawa czy pogorszenie sytuacji.
Fosfor raczej codziennie bym podawał ewentualnie co 2 dni i troszkę spróbowałje podnieść do 0.5ppm.(PO4). (Od tego bym chyba zaczynał)
To tylko moje spostrzeżenie i błąd może leżeć naprawdę w innym miejscu .Jak to z glonami i nie tylko bywa- każdy zbiornik jest inny.

ODPOWIEDZ