Tanganyika

Wszystko co związane z biotopami wielkich jezior afrykańskich

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
tyshek
Imię: Tomek

Tanganyika

Post autor: tyshek » 31 paź 2012, o 21:32

Witka,po przerwie spowodowanej przeprowadzką do saloonu :D postawiłem nowy zbiornik.Zbiornik zalany 20 października,także jeszcze dojrzewa,za 2 tygodnie testy i o ile będzie wszystko dobrze wpuszczam ryby.Po przygodzie z Malawi obecnie postawiłem na Tanganikę,docelowo będzie stadko 10-12 sztuk Tropheus Bempa

zbiornik-300l,150*50*40h
podłoże-piasek Kreisel około 60 kg
dekoracje-około 40 kg gnejsu
filtracja-mechanik to Aquael Turbo 1500+spora gąbka,biologia-JBL E 1500 + jako prefiltr korpus narurowy
oświetlenie- 1*39w,T 5,Philips 865
flora i fauna-jeszcze brak

Obrazek
Malawi

Awatar użytkownika
kulus12
Imię: Radek

Re: Tanganyika

Post autor: kulus12 » 2 lis 2012, o 12:19

Fajnie urządzony zbiorniczek, ale moim zdaniem nie nadający się dla Tropheusów ( za mały zbiornik, za mało ryb ). W Tanganice jest wiele ryb, które możesz z powodzeniem trzymać. Masz jeszcze dużo czasu poczytaj i podejmij decyzje, bo obecna doprowadzi Cię do przykrych doświadczeń.
Pozdrawiam Radek :)

markoni
Imię: marian

Post autor: markoni » 2 lis 2012, o 18:12

Trofcie skopią ci dno tak że ładnie nie będzie wyglądać.Rośliny preferowane-twarde bo miękkie pozjadają,lubią spirulinę.Woda też wymaga odpowiednich parametrów,oraz filtry- złoża. Miałem parę lat trofcie ,władowałem w to dużo kasy i dałem spokój z powodu krasnorostów.,ale to twój wybór

Awatar użytkownika
tyshek
Imię: Tomek

Post autor: tyshek » 2 lis 2012, o 20:38

Hmmm,oczywiście nie neguje waszych doświadczeń ale min dla trofci jeżeli chodzi o zbiornik - 150*50 cm zachowałem.Przynajmniej tak piszą na stronach KMT i forum.Parametry chyba są ważne we wszystkich biotopach nie tylko w tandze,JBL-a mam w połowie zasypanego grysem koralowym,ogólnie to jeszcze tydzień i robię dopiero testy.Co masz na myśli pisząc o przykrych doświadczeniach ?
Malawi

markoni
Imię: marian

Post autor: markoni » 3 lis 2012, o 00:11

Parametry wody może na początku osiągniesz,ale wiedz że się zmieniają,a trofcie długo żyją.Powodzenia w hodowli

Awatar użytkownika
kulus12
Imię: Radek

Post autor: kulus12 » 5 lis 2012, o 07:28

Tomku fajnie, że się posiłkujesz wiedzą z KMT bo to bardzo rzeczowe forum, ale gdzieś tam nie doczytałeś że przy wysokości 50-60cm co daje 375-450litrów. Nie przejmował bym się krasnorostami jak straszy Marian (one są chyba dla tych co ich nie chcą :) ) w tanganickich zbiornikach są z reguły pożądane i dodają klimatu. Ja próbuję je wyhodować ale przy moich głodomorach są jak "pragnienie" ;) . Przykre doświadczenia=zbyt mało ryb to zbyt duża agresja co dalej prowadzi do rozstawienia ryb po kątach, a dalej choroby i powolne wybijanie stadka przez dominanta. W dużej grupie rozkłada się to na większą ilość ryb i w gruncie rzeczy wszyscy się jakoś docierają. To o czym pisze nie jest regułą ale występuje w 80% przypadków. Zapytaj o ten wątek na KMT lub forum Marty i Roberta Tropheus.
Pozdrawiam Radek :)

Awatar użytkownika
Robert M.
Kontakt:

Post autor: Robert M. » 9 lis 2012, o 19:53

Dzień dobry,

To, co pisze kulus12 to prawda. Za mało ryb i agresja jest pewna. Jeżeli już masz tyle litrów, to rozumiem, że jutro ich nie zmienisz na większe.

Weź więcej ryb - 15-18 sztuk. Może będzie łatwiej? Bo na 100% pokaże dopiero czas.

Robert

ODPOWIEDZ