Zmiana akwarium na Malawi

Wszystko co związane z biotopami wielkich jezior afrykańskich

Moderatorzy: piotrK, sagitta

DangerouMike1
Imię: Damian

Zmiana akwarium na Malawi

Post autor: DangerouMike1 » 28 cze 2011, o 16:52

Mam dwa akwaria roślinne i przygotowuje się aby jedno z nich przerobić na Malawi a jedno akwarium zrobić gęsto obsadzone roślinnością ;].
Niestety zbiornik nie jest zbyt długi 80 cm x40 x40 .
filtr - kubełek Fluval 104
napowietrzacz Tetra
Planowane podłoże - piasek kwarcowy
kamienie , łupek , wapienie
Planowana obsada :

PSEUDOTROPHEUS SAULOSI

2 samce
4 samice
WIELKOŚĆ:
8cm
ZACHOWANIE:
Jeden z najspokojniejszych i najłagodniejszych pyszczaków.Samce zajmują dość małe rewiry.

i mam pytanie wiem , że glonojad nie pasuje do malawi ale czy przeżyje z tą obsadą ??
oraz czy taka obsada może być w takim akwarium ??

Awatar użytkownika
spy
Imię: Sławek

Re: Zmiana akwarium na Malawi

Post autor: spy » 28 cze 2011, o 21:33

Zależy jaki ZBROJNIK. Lekturę możesz zacząć od tego wątku: O zbrojnikach, a potem sprawdzić czy gatunki L-ek, które Cię interesują przeżyją w wodzie o parametrach koniecznych w biotopie malawi. Zbrojniki widziałem z tropheusami, ale jak w przypadku pyszczaków, to nie wiem. Moim zdaniem popularny ancistrus sp. da radę w malawi. Jednak podejrzewam, że pyszczaki mogą męczyć zbrojnika i podgryzać mu płetwy dopóki ten nie nauczy się ich unikać. No chyba, że to będzie bydlę 15 cm :)
Jeśli coś wiem, to napiszę. Jeśli czegoś nie wiem, to... też napiszę, ale mogę się mylić ;P
[375l na ziemi]

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Piotrek
Kontakt:

Post autor: piotrK » 29 cze 2011, o 00:05

Ja bym pyszczaków nie kisił w takim małym zbiorniku. Ale to tylko moje zdanie.
Cichlidae.pl :ok:

DangerouMike1
Imię: Damian

Post autor: DangerouMike1 » 29 cze 2011, o 14:54

Myślę że na 5 szt Pseudotropheus saulosi które mierzą do 8 cm to narazie wystarczy
OPIS:
Wymaga zbiornika o długości minimum 80cm. W takim zbiorniku z powodzeniem można trzymać 2 samce wraz z kilkoma samicami. Podłoże piaszczyste lub z drobnego żwiru. Dekoracje z kamieni i grot skalnych.
Istnieje również odmiana "coral", których samice są ubarwione na żywo-pomarańczowy kolor

ODPOWIEDZ