malawi otoczaki marmurowe

Wszystko co związane z biotopami wielkich jezior afrykańskich

Moderatorzy: piotrK, sagitta

tata502
Imię: henryk

malawi otoczaki marmurowe

Post autor: tata502 » 10 maja 2011, o 07:06

czy można takie otoczaki marmurowe włożyć do akwarium z pyszczakami.czy marmur zmieni mocno parametry wody.chodzi o ph.na forach znalazłem różne wypowiedzi nawzajem się wykluczające.dziekuje za odpowiedz.

Awatar użytkownika
kulus12
Imię: Radek

Re: malawi otoczaki marmurowe

Post autor: kulus12 » 10 maja 2011, o 07:17

Możesz śmiało włożyć takie otoczaki do akwarium z pyszczakami, bez obaw o zmianę parametrów wody.
Pozdrawiam Radek :)

Awatar użytkownika
bigb
Imię: Marcin

Post autor: bigb » 10 maja 2011, o 07:44

ja spotkałem się z opiniami, że marmur nadaje się do malawi, ponoć ma pozytywny wpływ na wodę.
Osobiscie nie mam w akwarium ale zastanawiam się nad marmurem przy restarcie akwarium.

Awatar użytkownika
kulus12
Imię: Radek

Post autor: kulus12 » 10 maja 2011, o 13:00

Napisze Ci jeszcze tak mimo iż marmur to skała jawnokrystaliczna powstająca z wapienia nie przejawia takich samych właściwości jak wapień, i nie wypłukuje się w tak prosty sposób, znacząco wpływając na parametry wody.
Poza tym nie wiem w czym upatrujesz się problemu, jeżeli planujesz obsadę pyszczaków z Malawi czy też Tanganiki, to możesz śmiało kłaść każdą ilość wapienia i marmuru do akwarium bo i tak nie są w stanie podnieść Ci pH wody powyżej 8. Ja mam kilka dużych otoczaków i mnóstwo wapienia w obiegu wody a i tak muszę się posiłkować solami aby utrzymać pH w okolicy 8,5 mając wyjściową wodę w granicach 7,0-7,5.
Pozdrawiam Radek :)

Awatar użytkownika
Mouse
Imię: Damian

Post autor: Mouse » 12 sty 2014, o 13:27

Witam podepnę się troszkę do tematu czy ktoś wie co to za kamienie na filmiku w momencie 2:00 ?? https://www.youtube.com/watch?v=BJk5DmWGkv0 i odrazu pytanie czy te kamienie są twarde czy łatwo je uszkodzic i czy zmieniają parametry wody.
Żyj chwilą! chyba że chwila jest nie przyjemna wtedy zjedz ciasteczko.

ODPOWIEDZ