Katowice

Informacje o firmach, sklepach akwarystycznych i zoologicznych na terenie regionu

Moderatorzy: piotrK, sagitta

MBanan

Katowice

Post autor: MBanan » 22 sty 2007, o 20:27

Amazonka Fachowa obsługa ,rybek w miare dużo ,rozsądne ceny, sprzetu nie za dużo ,nie za mało, koleś zna sie na rzeczy ogólnie oceniam sklep 10/10
Kongo Także fachowa obsługa, ryb dużo ,ceny niesą takie złe, sprzetu mało, pokarmu średnio, babka zna sie na rzeczy ogólnie oceniam 7/10
MurenaŚrednia obsługa, rybek mało sprzętu w miare pokarmu także ceny drogie koleś i babka średnio znają sie sklep oceniam 4/10
Sumatra Obsługa do kitu, rybek strasznie mało sprzetu także ceny straszne sklep oceniam 1/10
Silesia Sklep Drogi ,ale za to dużo sprzetu, rybek ,roślin ,obsługa w miare sklep oceniam 5/10
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez MBanan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pisklak

Post autor: pisklak » 22 sty 2007, o 20:27

Jeżeli chodzi o dobre sklepy akwa. w Katowicach to jest jeszcze na Dębie ul.Krzyżowa
to sklepik przedewszystkim dla maniaków holendrów facet wie o czym gada (ostatnio zdobył 1-sze miejsce w międzynarodowym konkursie a USA więc to cosik znaczy!!!
zreszt w sklepie znajduje się baniak ok.500l trzeba samemu zobaczyć POLECAM :shock:

a i moja ocena to 9.5/10 warto iść bo mnie zaraził roślinami!! :-D
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez pisklak, łącznie zmieniany 1 raz.

Divad

Post autor: Divad » 22 sty 2007, o 22:01

Mówisz o tym panu Arku który zajął I miejsce w konkursie AGA ??
W sumie przewinął już się kiedyś przez nasze forum.

Rafał

Post autor: Rafał » 22 sty 2007, o 23:52

W każdym razie nawozy robi całkiem całkiem zresztą była juz o tym mowa kiedyś :)
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 11 kwie 2007, o 17:22

Chciałam poinformować z przykrością, że sklep Kongo został zlikwidowany :(
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
Emi
Administrator

Katowice

Post autor: Emi » 6 cze 2007, o 12:08

Sklep zoologiczny AMAZONKA

ul. Andrzeja 5
tel. 032 203 28 65
tel. kom. 602 605 338
e-mail: amazonka@boo.pl

Sklep posiada w sprzedaży ryby, krewetki, ślimaki, rośliny słodkowodne w bardzo niskich cenach oraz organizmy słonowodne (ryby, skorupiaki, korale i inne). Kupić można tam oczywiście wszystko od akwarium począwszy na roślinkach skończywszy choć te są w różnym stanie. Nie ma problemu z dogadaniem się i sprowadzeniem żywego inwentarza bądź rzadkich teili do filtrów itp. Sprzedawca bardzo sympatyczny, można z nim na wesoło pogadać o akwarystyce i nie tylko. Bardzo tanie pokarmy mrożone z Katrinexu!
Polecam.

ZOO NATURA w Silesia City Center

ul. Chorzowska 111
tel. (032) 605 09 42

Typowy moloch marketowy. Ceny bardzo wysokie ale spory wybór ryb, akcesoriów, pokarmów, leków i roślin (emersy). Akurat ja trafiłam na bardzo kompetentnego sprzedawcę (chłopak na stoisku z rybami bo te panienki co tam siedzą na kasie to chyba niewiele wiedzą) więc tu dla nich duży plus.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, o 00:52 przez Emi, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
hydrophil
Członek GSA
Imię: paweł

Post autor: hydrophil » 6 cze 2007, o 15:56

Adres sklepu:
AquaBotanique
Krzyżowa 4/1
Katowice
http://www.aquabotanique.pl/

Byłem i widziałem. Oprócz dużego zbiornika ujęły mnie ładnie zaaranżowane małe akwaria - co nieczęsto jest spotykane w sklepach akwa.

---------------------------------------

AMAZONKA
Andrzeja 5
K-ce
tel. 032 2032865
tel kom. 0602 605338
pozdrawiam
Paweł Borówka

Awatar użytkownika
Misiek123
Imię: Darek

Post autor: Misiek123 » 19 cze 2007, o 10:48

No to ja może wtrącę swoje trzy grosze o sklepie Arka czyli AQUABOTANIQUE

Żeby byc mozliwie obiektywnym, bo bądź co bądź Arek to nasz kolega "klubowy" , opisze moje wrażenia z pierwszych wizyt kiedy o GSA nie było mowy....

Po pierwsze "walnołem na kolana" przed zbiornikiem holenderskim który nomen omen wygrał potem AGA.
Dostępność roślin też przekraczała wielokrotnie standardy spotykane w innych sklepach na Śląsku. Kondycja zielska wzorowa a co ważniejsze bardzo rzeczowa informacja o zaleceniach i wymaganiach roślin. Zbiorniki "handlowe" nie tylko dobrze wyposażone ale po prostu ładne.

Chyba od drugiej albo od trzeciej wizyty w sklepie czułem się tam naprawdę mile widziany pomimo że nie zostawiałem jakiś sporych pieniążków za zakupy.

Na chwilę obecną z przyjemnościa odwiedzam sklep Arka z wielu powodów, ale pomijając względy koleżeńskie wymienią klika powodów dla których naprawdę warto ten sklep odwiedzać:
- Arek chetnie przyjmuje w rozliczeniu rośliny które mam na zbyciu i rewanżuje się naprawde sowicie (zwłaszcza w porównaniu z innymi sklepami)
- zawsze można zapytac i podyskutować o nurtującyhc nas tematach
- dyskusja jest rzeczowa i nie odnosze wrażenia narzucania "jedynych słusznych rozwiązań"
- informacja przekazywana klientom jest zawsze bardzo rzeczowa, nie tylko w dziedzinie akwarystyki

Miśku, zmieniłam Twojego posta z Anonima ;)
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez Misiek123, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator

Post autor: Emi » 19 cze 2007, o 11:51

Byłam w sobotę pierwszy raz w AQUABOTANIQUE i jakoś mnie nie porwał wyglądem. Po opisach i informacjach od ludzi spodziewałam się czegoś bardziej zachwycającego. Akwarium za ladą - jak się wszystko rozrośnie bo ostatnio słyszałam, że wygląd był zmieniany - robi spore wrażenie.
Roślin w sprzedaży jest sporo w dobrej kondycji, dobrze opisane i taniutkie. Ryby takie sobie, ogólnie standard ale bardzo malutko. Najbardziej spodobał mi się bardzo duży wybór ładnych korzeni jakiego nie widziałam w żadnym sklepie w regionie.
Ostatnio zmieniony 1 sty 1970, o 01:00 przez Emi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
mariez
Kontakt:

Post autor: mariez » 5 paź 2007, o 17:41

Też coś dorzucę od siebie :)
Sklep AMAZONKA na ulicy Andrzeja po prostu trzeba odwiedzać. Nie tylko ceny są niziutkie a sprzedawca - pan Janusz - niezwykle uczciwy i sympatyczny. Po prostu chodzenie tam rozwija. Byłem świadkiem bardzo budującej sceny - Sprzedawca podziękował za odwiedziny klientowi, który zadał pytanie "a po co mi filtr?" Tutaj nie znajdziemy bojowników w kubeczkach... (9/10)

Sklep PUPILEK na ul. Markiefki - tanie ceny żyjątek, zawsze coś w dobrej cenie, mozna kupować bez obawy o to, że się będzie niezadowolonym. Miła i uczciwa obsługa - sluży poradami, także w nagłych wypadkach zawsze coś mądrego poradzą. Bliźniaczy sklep (Gekon) na ul. 1 Maja 127 (firma rodzinna).Jest jednak kilka "ale"... Kupując tam preparaty, zawsze sprawdzaj datę ważności. Sprzedawcy, mam wrażenie, mają dwa języki - jeden "akwarystyczny", w którym pojawia się pH wody, upodobania i antypatie konkretnych gatunków, przestrogi przed złymi lub niepotrzebnymi zakupami. Natomiast jeśli do sklepu wejdzie osoba bez wiedzy akwarystycznej, wyjdzie ani odrobinę mądrzejsza, za to z plastikowym zestawem "betta 500ml" za kilkadziesiąt zł, i obietnicą, że bojownikowi naprawdę nie trzeba lepszej wody, jak prosto z kranu... Uwaga - drogi sprzęt. (6/10)

Sklep zoologiczny ul. Mariacka - od zewnątrz bardzo ładnie. W środku - dym papierosowy przemieszany z dymem kadzidełek, i jedna sprzedawczyni, która zdecydowanie nadaje się do obsługi działu "psy i koty", ale ryby... Ceny wszystkiego droższe niż w Sumatrze. Podjeżdżam i wypytuję o listę rzeczy, są tylko neonki. proszę o 5 sztuk (cena 250% normy), i tylko rzut okiem... - Proszę pani, stop, one mają kulorzęska. ... Nie, dziękuję. Rybia ospa (wzrok niejasny) - Są chore, proszę je leczyć bo padną (wzrok, który chce powiedzieć: "wiem że chore. Jak nie kupujesz to spływaj") ... Polecam tylko w nagłej potrzebie (2/10)

Sklep na os. Sowińskiego - polecam, z szacunku do sprzedawców, którzy mają z kolei szacunek do klientów. Mają swoich stałych kupców od lat, rybki są zdrowe i zadbane. Mały wybór sprzętu, sklepik osiedlowy - my już jesteśmy przyzwyczajeni do wielkich salonów. Taniutki mech java. Przyjemnie tam zajść (6/10)

Sklep Sumatra - ceny jak przystało na rynek, mierne. Towar przebrany, raczej wchodzi się tam tylko wtedy, gdy trzeba. Nie namawiam :/ (1/10)

Silesia - ano, odwiedza się. Wiadomo, że ceny są obrzydliwie wywindowane, ale za to wybór jest przedni, i jeśli się czegoś bardzo szuka, to właśnie tutaj warto złożyć na to zamówienie. jeśli już coś sprzedają, to to coś jest dobrze, i nie spotykam się tutaj z nachalnym wciskaniem czegokolwiek - informacje są podawane ze znawstwem. Może nie wszystkie - dziś np. polecono mi deszczówkę do zakwaszenia wody.... (5,5/10)
- || - Sklep w CH Auchan na 1000-leciu

Bax na ul. Oblatów - mała przydatność dla akwarystów :P Można tam znaleźć wyłącznie podstawowe pokarmy, odkażalniki i prosty sprzęt, jak wężyki do napowietrzania. Mimo to miła obsługa :) (2/10)

Zologiczny na ul. Katowickiej (obok przystanku autobusowego) - trzecie wcielenie sklepu zoo na tej ulicy, moim zdaniem najsłabsze. Towar tylko z nastawieniem na najmniej wyrafinowanego klienta, mieczyki, gupiki i moczarki i rozwielitki. Wszystko inne "W przyszłym tygodniu". Heh... (1/10)
- || - sklepik na ul. Stawowej
- || - kiosk na targu przy 1 Maja

(to są moje opinie)
"Akwariarstwo stanowi rozwinięty już znacznie rodzaj pożytecznego miłośnictwa"...

ODPOWIEDZ