Wodzisław Śląski i okolice

Informacje o firmach, sklepach akwarystycznych i zoologicznych na terenie regionu

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Wodzisław Śląski i okolice

Post autor: Emi » 4 sty 2009, o 22:40

1. Sklep "Wodnik" na ul. 26 marca 18b (po schodkach w dół pod sklepem)
W akwariach jest nieporządek (subiektywne odczucie), sporo ryb ale ceny: za-bój-cze!

2. Sklep przy rynku (nie wiem jak się nazywa ale jak się idzie od strony PKSu to po lewej stronie od rynku)
Wybór preparatów Tropicala spory, widać, ze przedstawiciele się spisują. Poza tym usłyszeliśmy tam, po pytaniu "po ile ten glon?" że gałęzatka należy do "mszowców" (?????) i że zjada pierwotniaki (?????) oraz że mamy "nie kupować zbrojników niebieskich bo to bardzo ciężkie w hodowli ryby". Wniosek na przyszłość - z dala od pana sprzedawcy.

3. Na wjeździe do Wodzisławia na ul. Rybnickiej (obok zajazdu Nautilus) jest sklep w którym jeszcze nie byłam. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć czy warto tam zajrzeć?

...
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Re: Wodzisław Śląski

Post autor: Lendziu » 5 sty 2009, o 00:50

Ad.1. Właścicielka zna się na rzeczy - najpierw pyta się co ryby jedzą, a potem oferuje typy pokarmów (dot. paletek). Jej mąż wg. mnie zna tylko podstawy (chwaląc się swoimi domowymi paletkami), a ich córka (sprzedawczyni na okrągło) to sam nie wiem, czy zna się na akwarystyce - raczej pobieżnie.

Ad.3. Sklep na ul. Rybnickiej - niby sklep z morszczyzną (tak się kiedyś reklamowali).. jednakże jest tam tylko kilka słodkowodnych akwariów i masa pokarmów dla psów/kotów... i nic więcej. Raz zajrzałem i więcej razy tam nie wejdę - wolę przejechać kilkadziesiąt kilometrów np. do sklepu w Sosnowcu (wiadomo który).

4. Sklep na os. XXX-lecia - 50m od sklepu spożywczego Spar (wylot na Radlin, Rydułtowy.. 50m za głównym skrzyżowaniem /ul. 26 marca i ul. Radlińska/ kręcimy w lewo) - ceny wysokie, kilkanaście zbiorników z rybami. Kiedyś planowałem dokupienie 2 bocji wspaniałych, ale cena mnie zniechęciła.

5. Sklep na ul. Radlińskiej (100 metrów od Sparu w kierunku Radlin, Rydułtowy).. Moja wizyta trwała nie więcej niż 30 sekund - nie ma po co wchodzić.. zobaczymy kilka kilkunastolitrowych akwariów z gupikami, mieczykami itp. - sklep jak za czasów komuny.

Jeżeli piszemy już o rejonie Wodzisławia Śl. to może warto wspomnieć o sklepach blisko Wodzisławia (powiat wodzisławski):

6. Pszów ul. Wodzisławska "ABC dla zwierząt" (300m od centrum Pszowa w stronę Wodzisławia; po lewej stronie) - około 30 akwariów z wyborem prawie dla każdego. Resztę ryb mogą ściągnąć pod indywidualne zamówienie. Sklep jest podzielony na dwie części (wszystko i akwarystyka), więc akwarystyczny wybór jest naprawdę dość spory. Ceny niestety wysokie np. kostka lipowa długości 6cm - 12zł.

7. Rydułtowy ul. Wróblewskiego - niby "Hurtownia ryb i roślin akwariowych" - jest to na wylocie z Rydułtów w stronę Pszowa; 700-800m za rynkiem kręcimy ostro w lewo i po 80m w prawo; chyba 3 dom po prawej stronie (pn do 12.00, wt-pt do 17.00, so do 13.00). Koleś może coś hoduje, jednakże w 99% zaopatruje się na giełdzie w Katowicach, gdzie jeździ w każdy poniedziałek (dlatego w poniedziałki ma czynne do godziny 12.00). Ogólnie posiada około stu 50-80l akwariów - w prawie każdym akwarium inny gatunek. Posiada także około 200l akwarium z paletkami (35zł/szt).
Co mnie zniesmaczyło: 2-3 lata temu, nieświadomy kategorii roślin, zakupiłem oferowane roślinki (nie pamiętam nazwy, jednakże teraz wiem, że była to dracena i coś na wzór skrzydłokwiatu - takie same kwiaty) - oferował to jako rośliny typowo akwariowe, podwodne - niestety po tygodniu były do wyrzucenia (teraz jestem trochę mądrzejszy)...
Ceny bardzo niskie - odnoszę wrażenie, że właścicielowi wystarcza zwrócenie kosztów interesu + trunki wyskokowe.
Jednym zdaniem: wybór ogromny, prawie hurtowe ceny (widziałem: neon innesa rozmiar zbyt mały na handlowy - 1.50zł/szt), syf, smród i nieład, ale każdy wychodzi zadowolony...

Pozdrawiam.
Lendziu
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
Adrian Dziki
Członek GSA
Imię: Adrian

Re: Wodzisław Śląski i okolice

Post autor: Adrian Dziki » 15 sty 2009, o 20:09

Witam

Odwiedziłem dziś Wodnika (pomijając bałagan w zbiornikach to chyba najlepszy sklep jaki znam)
a tam cuda cudeńka kochani

Myxocyprinus asiaticus po 45 zł/szt (nie wiem jak brzmi polska nazwa tej rybki ,ale anglicy nazywają ją chinese sucker)
mureny słodkowodne - po 75 zł (cudeńka :O))))) właśnie urabiam żonę
poskoczki mułowe
frontozy
tęczanki (kilka gatunków ,młode osobniki ,sporo sztuk)
duchy amazonii takie na oko 20-25cm !!!!!!
ponadto masa różnych odmian platynek, półdzióbki karłowate (dorosłe okazy ,takie wielkie widziałem po raz pierwszy)

tylko ramirezki balonowe zepsuły co nie co ogólne wrażenie

ale generalnie ,dla mnie bomba .....
dodam ,że obsługa zna się na rzeczy ,no i kopalnie dobrego sprzętu wędkarskiego
pozdrawiam

Adrian
Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian Dziki
Członek GSA

Post autor: Adrian Dziki » 10 kwie 2009, o 07:07

Witam

Ponieważ rozpoczyna się rónież sezon wędkarski odwiedziałem sklep Wodnik aby co nieco zakupić ze sprzętu wędkarskiego, to ten pod apteką ... a tam znów kilka perełek akwarystycznych, których próżno szukac gdzie indziej

Ale tak po kolei

smkulenie pryskacze ,no nie widziane przez mnie już kilkanaście lat w handlu... kilkadziesiąt sztuk

rasbora boraras ... ostatnie 6szt po 2,50 zł/szt ...

półdzióbki karłowate ,piękne w pełni wyrośnięte osobniki

Tetra niebieska (Maranka) - Boehlkea fredcochui - widziałem je po raz pierwszy .... cudo !!!

kilka sztuk wielopłetwców (polypterus)

Kilka gatunków sumowatych z SA ,nawet nie jestem w stanie rozpoznać gatunków ,ale mam zgodę nazrobienie kilku fotek ,to je wstawię (PiotrK by pewnie wiedział)

arowana perłowa scleropages jardini ... rybka ,którą miałęm okazję krótko hodować

frontozy ... jak zawsze przy nich serce mi bije mocniej

jak zwykle tęczanki ... kilka gatunków ...

poskoczki mułowe
pozdrawiam

Adrian
Obrazek

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 12 kwie 2009, o 12:31

Byliśmy wczoraj w Wodzisławiu i tetry niebieskie były także w sklepiku przy rynku (tym mniejszym, chyba rzucili towar na hurtownię ;-) ). Szkoda że nie mieliśmy czasu na odwiedzenie Wodnika.
Pozdrawiam,
Emi

cichy
Imię: Tomasz

Post autor: cichy » 6 maja 2009, o 23:56

Witam

Sklepy w okolicach rynku są 3:

1. ul. Księżnej Konstancji - raczej drogo i mało ciekawie, ryb mało i przeważnie kiepskie
2. ul. Średnia - bardziej wędkarski, jest trochę akwariów, ryby dobrej jakości, warto zerknąć czasami
tylko nie jestem pewien czy istnieje bo dawno tam nie byłem no i trudno wypatrzeć jak się nie wie, że tam jest wogóle sklep jakiś
3. ul. Piłsudskiego - był dobry, ale 15lat temu kiedy miałem pierwsze akwaria, czasy świetności ma za sobą

Reszta została już opisana

Awatar użytkownika
zobek
Imię: Krzysiek

Post autor: zobek » 29 maja 2009, o 15:45

Lendziu pisze:. Rydułtowy ul. Wróblewskiego - niby "Hurtownia ryb i roślin akwariowych"
Ktoś był ostatnio? Otoski może mają? to samo pytanie nt. amanek? Albo jakiś kontakt do nich?
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Adrian Dziki
Członek GSA

Post autor: Adrian Dziki » 29 maja 2009, o 15:52

Ostatnio jak byłem czyli w zeszłym tygodniu w czwartek ... albo środę ,to mieli otoski ,ceny nie pamiętam

amanek nie miali na pewno ,amanki widziałem we wtorek w sklepie po schodach obok apteki w wodzisławiu .... ,ale ceny też nie pamiętam ...
pozdrawiam

Adrian
Obrazek

Awatar użytkownika
zobek
Imię: Krzysiek

Post autor: zobek » 2 cze 2009, o 21:34

Gdyby ktoś szukał w hurtowni otosków, już nie ma... podobnie jak w każdym innym miejscu... tragedia...
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

cichy
Imię: Tomasz

Post autor: cichy » 21 lip 2009, o 22:57

dzisiaj zerknołem do zoologicznych w wodzisławiu i muszę powiedzieć, że sklep przy rynku ul. Piłsudzkiego odżył, dzisiaj mieli w ofercie microsbora galaxy ładne stadko, szczupieńczyki karłowate i jeszcze inne gatunki ryb do małych banaiczków. Pozatym było pare ciekawych roślin.

ODPOWIEDZ