Gliwice

Informacje o firmach, sklepach akwarystycznych i zoologicznych na terenie regionu

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Sverting
Imię: Maciej

Re: Gliwice

Post autor: Sverting » 13 sty 2014, o 12:21

W Tesco zamknęli ZOOAfrykę (na szczęście) i otwarli Meduzę.

Co można o niej powiedzieć? Mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony na wystawie są potężne akwaria z całkiem sensownymi rybami, ale z drugiej śmiertelność ryb w sklepie jest zatrważająca. Ryby są średniej jakości, wszystkie trzymane na naszej kranówie (co nie powinno mieć miejsca). Tylko w dwóch akwariach jest piach u pielęgnic. Razem trzymane są podobne gatunki ryb, przez co obsługa robi błędy. Co gorsza ryby niejednokrotnie są źle podpisane. Cenowo tak sobie. Niektóre ryby są jednak drożej niż w Malawi na Nowym Świecie, a to już pewne osiągnięcie.
Wg mnie problemem jest dobór ryb na giełdzie przez właściciela. Za dużo jest ryb potrzebujących miękkiej wody, a za mało tych którym odpowiada nasza dziarska kranówa pH 7,4 i 23dGH. Akwaria sklepowe mają trochę odpychający wygląd. Sprzedawane ryby często są już podstarzałe. Dawno nie widziałem kogoś sprzedającego tak duże prystelki, bystrzyki pięknopłetwe czy ozdobne.
Z drugiej strony mało w którym sklepie jest taki wybór ryb ławicowych.. Szkoda jednak, że pod akwarium z jednym neonem i stadem Danio choprae jest podpis "Razbora Galaxy". No ale cóż.. Tutaj się kłania kolejny problem. Z tego co zrozumiałem, to sklep prowadzi małżeństwo (mogę się mylić). O ile właściciel(?) jest akwarystycznie ogarnięty, to kobitka niestety w akwariach nie siedzi. Pytać się ją można o cokolwiek, odpowiedzią będzie wzruszanie ramionami ;/..

Co pozytywnego? Karma! W każdy poniedziałek wieczorem jest dostawa żywych:
-wodzieni
-artemii
-ochotki
-dafni,
a dodatkowo z tego co rozmawiałem załatwienie również doniczkowca czy grindali nie powinno być problemem. Tutaj wiodą prym i tym samym zdeklasowali jak dla mnie sklep zoologiczny przy rynku, który mniejszy asortyment z tej samej giełdy sprzedaje drożej.

Jakie podsumowanie?

Zalety:
+ dobrej jakości żywy pokarm
+ szeroka gama produktów
+ duża różnorodność ryb ławicowych
+ ogólnie spora różnorodność ryb
Wady:
- średnio ogarnięta obsługa
- kondycja ryb pozostawiająca sporo do życzenia
- tropheusy na wystawie mają żwir..
- ryby nie dostosowane do możliwości potencjalnego klienta
- wysoka cena niektórych ryb
- źle utrzymane akwaria z rybami na sprzedaż

paablof
Imię: PaWeŁ

Post autor: paablof » 21 mar 2014, o 17:32

na wrocławskiej właśnie zamykają sklep zoologiczny PODAJ ŁAPĘ" jeszcze mają parę akwarystyczne pozostałości

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 15 cze 2016, o 15:28

Do końca czerwca zamyka się sklep Malawi na Nowym Świecie w Gliwicach. Ponoć można po taniości wiele rzeczy kupić.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
Bastet
Członek GSA
Imię: Agnieszka
Kontakt:

Post autor: Bastet » 16 cze 2016, o 00:02

Dzięki :) Przejdę się obaczyć to tam mają :)

Awatar użytkownika
Xiao Lohan
Członek GSA
Imię: Michał

Post autor: Xiao Lohan » 6 lis 2017, o 17:20

Proszę o jakiś update miejscowych sklepów :) gdzie warto zaglądać?
obecne: [350]
historia: [160] | [112] | [30] | [30] | [15]

Awatar użytkownika
rfilo
Imię: Rafalski

Post autor: rfilo » 6 lis 2017, o 17:47

W Gliwicach korzystamy głównie u naszego zaprzyjaźnionego kolegi...Sklep Płaszczka na Koperniku.
Kiedyś skorzystałem ze sklepu na Nowym Świecie i szczerze nie polecam...widać że oszczędności na wszystkim a ryby światło widzą tylko jak klient wchodzi...wcześniej wszystko pogaszone. Jakość ryb również nie powala...

Awatar użytkownika
Xiao Lohan
Członek GSA

Post autor: Xiao Lohan » 6 lis 2017, o 22:29

rfilo pisze:
6 lis 2017, o 17:47
Kiedyś skorzystałem ze sklepu na Nowym Świecie i szczerze nie polecam...widać że oszczędności na wszystkim a ryby światło widzą tylko jak klient wchodzi...wcześniej wszystko pogaszone. Jakość ryb również nie powala...
No właśnie tam mam najbliżej i ilekroć wejdę, świeci się tylko u roślin a pan pyta czy coś zapalić :lol:
Dzięki za odp, zajrzę do Płaszczki
obecne: [350]
historia: [160] | [112] | [30] | [30] | [15]

Awatar użytkownika
Czesiu_87
Członek GSA
Imię: Grzegorz

Post autor: Czesiu_87 » 21 lis 2017, o 23:54

Ale ceny ma w miarę dobre, i przede wszystkim wiedzę akwarystyczną, z którą chętnie się dzieli. Nie to co Panowie co mieli wcześniej w tym miejscu sklep Malawi.

Awatar użytkownika
Trauti
Imię: Piotr

Post autor: Trauti » 15 mar 2019, o 18:14

Co myślicie o sklepie AquaelZoo w Arenie?
Pozdrawiam,
Piotr

Michal
Członek GSA
Kontakt:

Post autor: Michal » 16 mar 2019, o 12:16

Jak każdy sklep w CH. towaru dużo ceny to pozostawię do samodzielnej oceny, jakość żywego towaru i wybór średnio i podstawy. Zajrzyj do Płaszczki

ODPOWIEDZ