Nowe forum i nowa strona

Ogłoszenia oraz sprawy związane z Forum oraz Portalem GSA

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Justka
Imię: Justyna

Re: Nowe forum i nowa strona

Post autor: Justka » 11 paź 2012, o 11:12

Nie gadajcie że nic nie dało bo wg. mnie jest dużo lepiej
Fakt śmieciowe posty są, ale znacznie mniej i bez problemu można je pominąć patrząc na nieprzeczytane posty.
Druga sprawa to każdy ma też swoje życie i nie rzuci wszystkiego żeby zająć się forum.

Kuro
Imię: Arek

Post autor: Kuro » 11 paź 2012, o 16:58

Ja tylko sugestie dorzucę, bo to nie jest problem nie do rozwiązania, wystarczy nieco poczekać ;)

- proponuję utworzyć automatyczny filtr, który wywala użytkowników bez uzupełnionych profili (bez miasta itp) którzy przez np tydzień nie napisali żadnego posta, albo nie byli aktywni na forum przez powiedzmy kilka dób. Do tego wyczyścić użytkowników z 0 postami i nieaktywnych od ponad miesiąca. Przynajmniej baza się nieco wyczyści IMO ;)

- Skoro i tak moderatorzy i administratorzy muszą teraz wywalać posty botów, to może chwilowo jednak wprowadzić rejestrację z potwierdzeniem przez administrację? (no chyba że faktycznie nowe boty już się nie pojawiają)

- proponuję wmontować blokadę pisania postów nie częściej niż np co minutę - zmniejszy to na pewno ilość spamu. Ba, nawet dołożyć blokadę na pisanie posta pod postem (też tymczasowo bo jednak czasem trzeba). Na pewno jest jeszcze możliwość filtrowania postów pod względem treści (np blokada przed powielaniem słowo w słowo -i nic więcej- tekstu w kilku postach)

Pozostaje inna, bardziej drastyczna metoda - wywalić wszystkich użytkowników i kazać im się rejestrować na nowo ;P

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Post autor: Lendziu » 12 paź 2012, o 00:28

Ja bym wywalił wszystkie booty zarejestrowane wcześniej - tego jest kilkadziesiąt stron na forum.. Jeśli Sebek twierdzisz, że stare booty mieszają, to dlaczego by nie zrobić czystki w zarejestrowanych bootach.

Ps: jak tam hasło channa??
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
Kadav
Imię: Zdzichu

Post autor: Kadav » 15 paź 2012, o 03:43

amelinium :P
Obrazek
Obrazek

Obrazek

PeIHa

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Post autor: Seboos » 16 paź 2012, o 12:38

Ja bym wywalił wszystkie booty zarejestrowane wcześniej
Ja bym też tak zrobił, gdyby się to dało zrobić jednym kliknięciem :D Niestety szybko i skutecznie trzeba to zrobić przez bazę danych :)

Na pewno trzeba jeszcze pomyśleć nad dodatkowym zabezpieczeniem. To ograniczenie pisania postów w czasie też mi się podoba. Być może da się prosto włączyć moderację postów użytkowników poniżej pewnego progu (np. poniżej 5 napisanych postów moderator musi zatwierdzić). Stałym użytkownikom to w ogóle nie utrudni, życia, a moderatorzy skutecznie zablokują widoczność śmieciowych postów.

Ogólnie: jeszcze troszkę cierpliwości
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

Awatar użytkownika
Kadav

Post autor: Kadav » 16 paź 2012, o 12:56

:) bardzo cieszy nowy duch bojowy :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek

PeIHa

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Kontakt:

Post autor: Seboos » 16 paź 2012, o 13:17

Aktywne posty powinny zacząć powoli działać. Okazało się, że w nowej wersji ustawia się to dla każdego forum i subforum. Wcześniej tej opcji nie było :)
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Kontakt:

Post autor: Seboos » 16 paź 2012, o 13:53

Pewne kroki z botami poczynione. Pozyjemy zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 16 paź 2012, o 16:36

Ok czekamy na efekty.
Cichlidae.pl :ok:

Awatar użytkownika
Kadav

Post autor: Kadav » 16 paź 2012, o 17:55

Zabezpieczenie przy rejestracji na bank usunie nowe boty, co będą się próbowały logować.

Jeszcze tylko usunąć te chochliki co mamy teraz i powinien być spokój
Aktywne posty powinny zacząć powoli działać. Okazało się, że w nowej wersji ustawia się to dla każdego forum i subforum. Wcześniej tej opcji nie było
Czy da się zrobić tak, by na naszym podforum była opcja <czytaj nieprzeczytane>?

ps.
już widzę co trzeba poprawić, chyba że to chwilowe. Napisałem jeden post i w sumie dość się produkowałem by napisać drugi (więc zajęło mi to ponad minutę) a wyświetliło mi komunikat, że "Nie można wysłać jednego postu za drugim"

Zaraz sprawdzę czy to się będzie dalej powtarzać :)

[edit2]
Ok już sprawdziłem - trzeba trochę skrócić czas "nie możności pisania posta za postem", bo jak ja wchodzę i chcę odpisać kilku osobom w kilku wątkach to mam problem i mnie odrzuca.

Jakiś niewielki problem jest chwilowo z wysyłaniem wiadomości (długo się wysyłają) choć przeglądanie nowych tematów jest takie jak było - czyli w normie :)

(i to bardzo za długo nie mogę pisać kole

Nie można pisać post za swoim postem - to rozwiązanie jest dobre, tylko za długo to trwa :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek

PeIHa

ODPOWIEDZ