Microgeophagus ramirezi

Zdjęcia naszych ryb

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Re: Microgeophagus ramirezi

Post autor: Lendziu » 2 sty 2009, o 21:44

Ładne sztuki..

PS: Przed 24-tym grudnia w zoologicznym w Carrefour Sarni Stok w Bielsku widziałem dziwne "weloniaste" ramirezy tj. ich płetwy grzbietowe, brzuszne i ogonowe były przynajmniej 1,5 razy dłuższe niż zwykle.. takie weloniaste stworzenia.. nie powiem, że mi się podobały, ale jak na tych rybach eksperymentują to znaczy, że dla kasy.
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: zielony_mintaj » 3 sty 2009, o 09:45

Ładna rybka :-) Ile sztuk trzymasz?
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

Awatar użytkownika
Bloodlust
Imię: Daniel

Post autor: Bloodlust » 3 sty 2009, o 10:44

ja? miałem 6, ale jedna z niewiadomych powodów padła :shock: :-x Teraz cały czas jest 5 i mają się dobrze (tak myślę)
[sup]Digart[/sup]

Awatar użytkownika
OTTO
Imię: Tomek

Post autor: OTTO » 31 gru 2014, o 14:44

Piękne te Wsze Ramirezki, zwłaszcza kolegi Torro.
Ja kupiłem za 3 tyg temu 4 szt, okazał się że są 3 samce i jedna samiczka, ni i tylko parka pływa a te dwa samce nie wychylają się z zarośli, ale widać że chudną, wychodzą do karmienia ale żaden z trzech samców nie je wodzienia, jedynie samiczka go je, co im kupić żeby jadły ???
I jak dokupię dwie samice to te dwa samce pochowane dostaną odwagi i wyjdą z ukrycia ?

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 2 sty 2015, o 09:36

Jeśli jeden samiec jest dominujący to te 2 pozostałe będą dostawały w czajnik przy próbie wyjścia z krzaków.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
OTTO

Post autor: OTTO » 2 sty 2015, o 14:28

No to wiem ale jak temu zaradzić? Czy dokupienie samiczek to zmieni, czy jest opcja że nadal będą siedzieć w krzakach?
No i dlaczego nawet ten samiec dominujący nie je wodzienia?

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 5 sty 2015, o 10:22

Naturalne przeszkody dzielące terytoria gdzie ryby nie będą się widziały (korzenie, duże kępy roślin) mogą poprawić sytuację. Dodatkowe samiczki też mogą zmienić rozkład sił/agresji w zbiorniku. Możliwe, ze ryby nie są do wodzienia przyzwyczajone. Może Piotrek coś podpowie?
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 5 sty 2015, o 11:35

Dokup te dwie samiczki, a jak masz gęstwinę to podejrzewam, że ryby podzielą się terytoriami. Zawsze możesz podzielić zbiornik na trzy terytoria jakimiś korzeniami, ale przy ramirezkach może nie będzie to takie niezbędne. No i pamiętaj o tym piachu :P
Cichlidae.pl :ok:

Petman
Imię: Piotr

Post autor: Petman » 6 sty 2015, o 09:39

A to mój Ramirezek. Ma około 15 - 17 miesięcy, nazywa się Filet ale nie wiem czemu nie reaguje na imię:) Do towarzystwa ma samiczkę ze swojego gatunku, je ładnie wszystko, wodzień, suche, lubi pastylki dla dennych rybek, wysysa też zatoczki ze skorup, czym pomaga kontrolować ich populację w akwarium. Urósł bardzo duży jak na Ramireza - ma około 12 cm z płetwami. Same płetwy ma też dość weloniaste, choć nie równe. Ogólnie jest to piękna i wdzięczna rybka, czasem myślę że zdaje sobie z tego sprawę kiedy prezentuje się przy przedniej szybie akwarium. Jak się coś robi w akwarium to podpływa do ręki i ją skubie odważny gizd:) Niemiecka nazwa dobrze oddaje wygląd rybki bo odnosi się do motyla. Samiczka jest trochę mniejsza ale też pięknie ubarwiona. Rybki te mają zdolność zmiany ubarwienia w zależności od nastroju, u samicy zmiany są bardziej widoczne bo w ciągu kilku minut potrafi od prawie przezroczystej przejść do intensywnie czarno - złoto - purpurowej barwy.

Obrazek

Moje Pielęgniczki często gonią się po baniaku i interesują sobą, co odczytuję jako zachowania godowe ale nie widziałem ikry więc raczej do tarła nie doszło. Szkoda bo było by to fajną nagrodą:) Akwarium jest ok, kiryski mnożą się jak szalone a też są przecież jajorodne... Gdzieś czytałem że nie wystarczy wpuścić razem samca i samicę, że muszą przypaść sobie do gustu. Macie jakieś spostrzeżenia co do dobierania się w pary Ramirezek?
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, o 10:01 przez Petman, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
OTTO

Post autor: OTTO » 6 sty 2015, o 09:58

No piękna ryba, niestety w sklepach zoo, rzadko można spotkać takie piękne rybki, przeważnie są wyblakłe i w domu tylko trochę dostają kolorów.
Nie wiem czym się sugerować przy zakupie aby dostać takie potem ładnie wybarwiające się.

P.S Masz piasek za podłoże ?

ODPOWIEDZ