Kosiarki i krewetki amano a mchy

Dyskusje o mchach i wątrobowcach

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
zobek
Imię: Krzysiek

Kosiarki i krewetki amano a mchy

Post autor: zobek » 29 cze 2007, o 22:40

Moje spostrzeżenia co do kosiarek zlewaja się z artykułem. Ja już więcej tego "badziewia" do akwarium nie wpuszcze :-P

Natomiast do krewetek amano raczej nic nie mam, u mnie było raczej spokojnie. Podejzewam, że o ile kosiarki zjadaja mchy bo im smakują, to dla Amano jest to przykra konieczność.

Niespodzianką dla mnie jest tylko rodzaj wybieranych przez kosiarki mchów. Z doniesień wynika, ze chetniej zjadają one mchy z rodzaju Vesicularia co mnie osobiscie dziwi, bo mchy te są z reguły twardsze/sztywniejsze/bardziej szorstkie w dotyku. Logika nakazywałaby więc zjadanie pokarmu "łatwiejszego, czyli mchów Taxiphyllum sp.. Jedynym wytłumaczeniem które przychodzi mi do głowy to to, że Vesicularie są smaczniejsze :lol:
Ostatnio zmieniony 10 lip 2007, o 08:18 przez zobek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 30 cze 2007, o 19:31

U mnie amanki trzymały się z dala od mchów choć przestrzegano mnie przed trzymaniem ich w zbiorniku z np zdrojkiem bo ponoć do niego pierwszego się miały dobierać. Niczego jednak nie ruszyły, być może dlatego, że były regularnie dokarmiane pokarmem dla krewetek.

Co do kosiarek to zjadły całego javaja jaki dostał się do baniaka ogólnego oraz zajęły się wgłębką choć o współudział posądziłabym również molki z mieczykami.
Ostatnio zmieniony 9 lip 2007, o 12:05 przez Emi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Emi

ODPOWIEDZ