Pierwsze krewetkarium

Wszystko na temat bezkręgowców

Moderatorzy: piotrK, sagitta

mehe23
Imię: Marcin

Pierwsze krewetkarium

Post autor: mehe23 » 3 gru 2017, o 21:38

Witam chciał bym się upewnić i dopytać czy krewetki RC dadzą rade u mnie.
Woda w istniejącym akwa :
ph-6,5
gh-14
kh-7
Czy rc dają rade na bazalcie bez specjalnego podłoża aktywnego,troszke martwi mnie GH .
Czy ew podłoże aktywne da rade unormować kranówke czy stabilizuje wode Ro
No i ostatnie pytanie czy można dać do krewetek danio lamparcie lub bojownika.

Awatar użytkownika
Czesiu_87
Członek GSA
Imię: Grzegorz

Re: Pierwsze krewetkarium

Post autor: Czesiu_87 » 4 gru 2017, o 11:28

Witaj Red Cherry dadzą radę praktycznie na wszystkim. Zarówno jeśli chodzi o wodę, jak i podłoże. Wcale nie masz najgorszego GH. Podłoża aktywne są robione pod wodę RO a nie kranówkę. Jeśli takie podłoże zalejesz kranowitą, to ono odda wszystkie swoje właściwości w krótkim czasie i będzie bezużyteczne. Jeśli chodzi o rybki to zarówno danio jak i bojek nadają się znakomicie do krewetek. Będziesz miał z głowy jakiekolwiek karmienie ryb, a ich dieta będzie bardzo bogata w białko. Jeśli już musisz trzymać rybki z krewetkami to rozejrzyj się za otoskami, neonami simmulans, razborami galaxy. One nie będą atakować krewetek.

mehe23

Post autor: mehe23 » 4 gru 2017, o 15:50

Dzięki za odpowiedź :)
Jednak rezygnuje z łącznia,będą tylko krewetki na bazalcie zobaczymy jak poleci.

sibelius
Imię: Paweł

Post autor: sibelius » 5 gru 2017, o 13:08

Czesiu_87 pisze:
4 gru 2017, o 11:28
Będziesz miał z głowy jakiekolwiek karmienie ryb, a ich dieta będzie bardzo bogata w białko. Jeśli już musisz trzymać rybki z krewetkami to rozejrzyj się za otoskami, neonami simmulans, razborami galaxy. One nie będą atakować krewetek.
Ja tylko w kwestii ryb. Jeżeli miałby kupić takie simulansy, jak moje, to odradzam, bo bestie zeżrą wszystko, nawet ogromne rozwielitki, a co dopiero maleńkie krewetki. Poleciłbym raczej razborki maculaty, borneańskie, karłowate, merah itd. Ładnie pływają ławiczką i nie są tak strachliwe, jak galaxy. A zamiast kilku otosów samca babki tęczowej - niesamowicie interaktywna rybka.
@Czesiu_87, chyba miałeś na myśli, że bojownik i danio się nie nadają. Nie wiem jak danio, ale na własnym przykładzie odradzam bojownika z krewetkami, bo potrafi się zadławić i zdechnąć.

Awatar użytkownika
Czesiu_87
Członek GSA
Imię: Grzegorz

Post autor: Czesiu_87 » 5 gru 2017, o 21:36

Oczywiście, że się nie nadają, i to miałem na myśli, tylko napisałem żartem.

mehe23

Post autor: mehe23 » 5 gru 2017, o 22:12

Jutro powinno być szkło woda się robi w kiblu na starych filtrach,zależało mi by danio przesadzić z ogólnego ale odpuszczam temat krewetki plus ryby.
Powoli trzeba się rozglądać za mchami i do boju.

Awatar użytkownika
rfilo
Imię: Rafalski

Post autor: rfilo » 11 gru 2017, o 11:01

Jakbyś chciał trochę pelii (subwassertag) to zapraszam do Knurowa, mogę odstąpić :) Ostatnio mi się oderwała od kokosa i pływa bo całym akwarium ;)

mehe23

Post autor: mehe23 » 13 gru 2017, o 19:59

rfilo pisze:
11 gru 2017, o 11:01
Jakbyś chciał trochę pelii (subwassertag) to zapraszam do Knurowa, mogę odstąpić :) Ostatnio mi się oderwała od kokosa i pływa bo całym akwarium ;)
Chętnie się poczęstuje jeśli jeszcze masz,jestem codziennie do 15 ale oczywiście co do godziny jestem elastyczny :)
Jak byś miał namiar na krewetki w knurowie, Neocaridiny oczywiście to daj nr na priv

ODPOWIEDZ