Rośliny trudne w uprawie

Dyskusje na tematy związane z roślinami

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Re: Rośliny trudne w uprawie

Post autor: Emi » 5 lut 2014, o 12:13

Dość wysokie ph przy tak miękkiej wodzie jak na 2 bimbrownie. Czasem rośliny nas zaskakują w pozytywny sposób więc daj im czas. Na razie te 2 nowe liście dobrze świadczą więć czym się martwisz? Reszta roślin dobrze rośnie?
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
OTTO
Imię: Tomek

Post autor: OTTO » 24 sty 2015, o 19:48

To ja dołożę od siebie:
Eleocharis parvula no i nie czarujmy się Hemianthus callitrichoides - Mały Heniek, pomijam same wymagania świetlne i nawozowe, dla mnie gorsze jest to że ma słaby system korzeniowy.

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 24 sty 2015, o 23:04

Zawsze mnie wkurzało jak mi świderki wykopywały heńka bo przez te jego mini korzonki słabo stawiał opór ślimakom. Wzięłam sie na sposób i wiązałam kępy henia do płaskich kamyków i układałam takie puzzle na dnie a jak rośliny zaczynały sie rozrastać na boki to pokrywały równo całą powierzchnie dna i nic nie pływało po nocy wykopywane przez świderki :D Teraz małego henia mam tylko w paludarium w części nadwodnej i podwodnej gdzie rośnie bez nawozów i co2 ale ma za to mocne światło. To fakt ze do latwych to ziele nie należy.
Pozdrawiam,
Emi

jozeef

Post autor: jozeef » 21 gru 2015, o 13:17

Dodam od siebie.

Rotala sp. Vietnam - nawożenie, bardzo duże wymagania świetlne i totalnie nie toleruje glonów z uwagi na delikatne pióropusze. Kupiłem ją z in-vitro miesiąc temu i urosła jedyne 10cm od tamtej pory.

Obrazek

ODPOWIEDZ