nawozy z węglem w płynie

Dyskusje na tematy związane z roślinami

Moderatorzy: piotrK, sagitta

tata502
Imię: henryk

nawozy z węglem w płynie

Post autor: tata502 » 28 wrz 2016, o 16:52

czy możecie doradzić jakie nawozy z węglem w płynie są dobre do stosowania w akwarium.nie mam butli z co2.czy sam węgiel typu carbo można stosować z innym nawozem np.plantamin.dziękuję za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Bastet
Członek GSA
Imię: Agnieszka
Kontakt:

Re: nawozy z węglem w płynie

Post autor: Bastet » 28 wrz 2016, o 20:52

Osobiście używam Carbo One firmy Qual Drop z Gliwic. Polecam :) Bardzo dobra jakość, a cena przyzwoita :) Stosuję z nawozami płynnymi: ProFito i potasem Easy Life oraz żelazem Azoo, no i CO2 z bimbrowni jak mi się przypomni ją "załadować" ;) Testowałam kilkukrotne przekroczenie dawki tego carbo (przy cotygodniowych podmianach ok. 30-40% wody) i nie zaobserwowałam skutków negatywnych

Michal
Członek GSA
Imię: Michał
Kontakt:

Re: nawozy z węglem w płynie

Post autor: Michal » 28 wrz 2016, o 21:28

Polecam Carbo One bardzo dobra stabilizacja aldehydu i bezpieczny gradnient stężeń, co ważne każda partia identyczna. Ogólnie preparaty produkowane przez firmy są pewniejsze co do jakości (stałe stężenie aldehydu) mamy tu bardzo wąską margines stężenia które da nam jakiś efekt a dawki toksycznej w dłuższej jednostce czasu; czystości samego aldehydu, sposobu mieszania tu nie wystarczy wzór cp=ms/mr*100%. Ważne jest też ustabilizowanie aldehydu w roztworze. Osobiście odradzam garażowe mieszanie.

ODPOWIEDZ