Dorybienie

Dyskusje na tematy związane z rybami

Moderatorzy: piotrK, sagitta

pitgw
Imię: Piotr

Dorybienie

Post autor: pitgw » 8 lis 2012, o 08:29

Macie jakieś pomysły, co dorzucić do akwa 160l ? Wydaje mi się jakoś pustawo. Obecna obsada to: neon innesa 35 szt, (było 40 szt. ale po wyskoczeniu ususzyły się na podłodze :cry: ), 2-pary pielęgniczek ramireza oraz 6 otosków. Mam na myśli jakieś większe i spokojne, nie posiadające skłonności samobójczych (wyskakiwanie z akwarium), ponieważ posiadam zbiornik otwarty.

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Re: Dorybienie

Post autor: piotrK » 8 lis 2012, o 14:00

Temat przeniosłem z Galerii.

Wydaje mi się, że w Twoim akwarium wcale nie jest mało ryb. Zaryzykuję stwierdzenie, że masz wzorcową, książkową obsadę. :ok: Z wyskakiwaniem to zawsze będziesz miał kłopot, może lepiej pomyśleć o przykryciu zbiornika szybą (wiem, aspekt ozdobny...). Z większych ryb przychodzą mi do głowy np. Pielęgnice skośnopręgie (M. festivus), ale nie wiem czy warto jest mieszać.
Cichlidae.pl :ok:

Awatar użytkownika
kresone

Post autor: kresone » 10 lis 2012, o 02:43

piotrK pisze:Pielęgnice skośnopręgie (M. festivus), ale nie wiem czy warto jest mieszać.

Dawno, dawno temu skośnopręgie miały u nas ciasno w 250 litrach...niepolecam

Ale Piotrze pamiętasz pielęgniczki które dałeś mi po targach zoobotaniki?..Kurcze jak one się nazywają?!..wtedy na zoobotanice zrobiły furorę bo wytarły się w zaaranżowanym przez mnie zbiorniku na kawałku lawy. Teraz są już Dorosłe i mają po 7 cm. Jakimś cudem z dwóch (które dostałem od ciebie) zrobiły się trzy...ale mniejsza o to...

Jeśli pamiętasz tą nazwę to pisz...to była by idealna propozycja dla obsady pitgw.

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Kontakt:

Post autor: piotrK » 10 lis 2012, o 13:12

Dawid, chodzi o barwniaki Thomasa, czyli Anomalochromis thomasi. Swoją drogą cieszę się, ze rybcie dalej mają się dobrze. :)

Wracając do tematu - nie wydaje mi się, żeby warto było dodawać te tzw. "afrykańskie ramirezki" do tych "oryginalnych", czyli amerykańskich. To, że nie biotopowo to jedno, dwa, te ryby są po prostu podobne. Dlatego ja napisałem, że nic bym nie zmieniał. Pitgw, przyszła mi teraz do głowy parka Apistogramma macmasteri (sprzedawane w sklepach jako A. viejita). Nie wiem jednak, czy to nie byłyby za silne ryby dla Ramirezek. Akwarium masz zarośnięte?

pitgw
Imię: Piotr

Post autor: pitgw » 12 lis 2012, o 07:41

Dzięki wszystkim za aktywność.
piotrK - akwarium średnio zarośnięte. Wiecie co ? Macie rację, póki co zostawiam jak jest.

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Kontakt:

Post autor: piotrK » 12 lis 2012, o 18:26

:ok:

ODPOWIEDZ