Paracheirodon simulans - płochliwość ryb

Dyskusje na tematy związane z rybami

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Oman
Imię: Dominik

Paracheirodon simulans - płochliwość ryb

Post autor: Oman » 24 lip 2017, o 20:42

Cześć,

Akwarium 300L - roślinne, dość gęsto zarośnięte.
100 szt Simulansów.

Po wizycie znajomych dzieci - 2 miesiące temu - ryby stały się strasznie płochliwe - praktycznie w ogóle nie wypływają zza roślin - tylko do karmienia.

Ph na poziomie +-6,8.

Wcześniej ryby pływały w miarę normalnie - teraz ich praktycznie w ogóle nie widzę.

Jakieś pomysły? Jak je oswoić?

Pozdrawiam.
Dominik

Awatar użytkownika
kojot99
Członek GSA
Imię: Robert

Re: Paracheirodon simulans - płochliwość ryb

Post autor: kojot99 » 26 lip 2017, o 10:11

Zaproponuje bojownika. U mnie była podobna sytuacja z rozborami Bornejskimi , po wpuszczeniu bojownika zaczęły pływać grupką po całym akwarium.
500L Dzika Ameryka Południowa
30L Borneo

sibelius
Imię: Paweł

Post autor: sibelius » 26 lip 2017, o 23:14

U mnie jest podobnie, tyle że żadnych dzieci przy akwarium nie było - neony jak były małe, to się nie bały, a po podrośnięciu siedzą w krzakach. Inna sprawa, że połowa porosła taka wielka, jak czerwone...

Kojot99, z razborami to inna sprawa: musi być dużo i w jednym gatunku. Miałem borneańskie w liczbie naście i pływały przed przednią szybą. Mam karłowatych kilka, podobnie merah ( jak miło w sklepie dostać nie to, co się zamawiało) i siedzi toto w krzakach, mimo śmigania kilkunastu makulat po całym akwarium. Jeżeli są zestresowane, jest sens stresować je bardziej bojownikiem? Bo na o wiele większe sumiki szkliste leją sikiem prostym.

Oman, a jakiego koloru masz podłoże? Wyczytałem gdzieś, że neon lubi ciemne i rzeczywiście u mnie siedzą tam, gdzie ostał się bazalt po zapiaskowaniu.

Oman

Post autor: Oman » 30 lip 2017, o 14:00

sibelius pisze:
26 lip 2017, o 23:14
U mnie jest podobnie, tyle że żadnych dzieci przy akwarium nie było - neony jak były małe, to się nie bały, a po podrośnięciu siedzą w krzakach. Inna sprawa, że połowa porosła taka wielka, jak czerwone...

Oman, a jakiego koloru masz podłoże? Wyczytałem gdzieś, że neon lubi ciemne i rzeczywiście u mnie siedzą tam, gdzie ostał się bazalt po zapiaskowaniu.
Mam brązowe podłoże.

Może dokupić z 20 - 30 szt. czerwonych? Co sądzicie ? Może to pomoże?

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 31 lip 2017, o 09:36

Nie pomoże, neony same w akwarium zwykle po jakimś czasie przejawiają zachowania stresowe - zbijają się w ciasne stado, prawie nie widać ich w akwarium etc. U mnie tak było z czerwonymi jak...wydałem kiryski. Także dodaj jakieś asertywne ryby takie jak kirysy i będzie ok.
Cichlidae.pl :ok:

Oman

Post autor: Oman » 1 sie 2017, o 17:53

Problem w tym,że w tym zbiorniku wraz z neonami pływają jeszcze 4 kirysy i 6 otosków.

Chciałbym by pływały jak kiedyś z przodu akwa a nie się ciągle chowały ;/

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 19 sie 2017, o 22:13

to wpuść jakieś pielęgniczki/małe pielęgnice, np. laetacara curviceps albo akary z maroni.
Cichlidae.pl :ok:

ODPOWIEDZ